Familien Ostermann Rytlig

Liste med familier

Liste med familier

Familienavn Mand Kvinde Børn
Lars Magnusson / Brita Eriksdotter Lars Magnusson Brita Eriksdotter (Magnusson) August Larsson
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Finmekaniker Kurt Bjørn Makan Teknisk Tegner Anne Ostermann Rytlig (Makan) Finmekaniker Thomas Rytlig Makan
Detailslagter Charlotte Rytlig Makan
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Finmekaniker Thomas Rytlig Makan Sosu-assistent Anita Kingo (Makan) Thea Kingo Rytlig Makan
Kaptain Peter Frederik Marstrand / Ellen Josephine Aldrich Kaptain Peter Frederik Marstrand Ellen Josephine Aldrich (Marstrand)
Kragh Friderich Marstrand / Dorothea Cathrine Aschengreen Kragh Friderich Marstrand Dorothea Cathrine Aschengreen (Marstrand) Kaptain Peter Frederik Marstrand
Willy Carl Theodor Martens / Magda Ella Svendsen Willy Carl Theodor Martens Magda Ella Svendsen (Martens)
Arent Larsen Meisler / Dorthea Christine Møller Arent Larsen Meisler Dorthea Christine Møller (Meisler) Anne Marie Meisler (Biering)
Bager Christian "Ni Finger" Meisler
Dine Louise Meisler (Bentin)
Mining Engineer John Melton / Chantrey Chilert Mining Engineer John Melton Chantrey Chilert (Melton) Kathleen Kilsby Melton (Myhre)
Peder Michelsen / Maren Andersdatter Peder Michelsen Maren Andersdatter Ane Kirstine Pedersdatter (Udsen)
Kommister Sven O. Moberg / Anna Margareta Gradman Kommister Sven O. Moberg Anna Margareta Gradman (Moberg) Kancelliråd Samuel Gradman
Niels Molbo / - Niels Molbo Maren Nielsdatter
Etatsråd, RD Martin Anton Monrad / Louise Vilhelmina Camilla Simmelkier Etatsråd, RD Martin Anton Monrad Louise Vilhelmina Camilla Simmelkier (Monrad) Lærerinde Ellen Monrad (Karsten )
Præst Hans Christian Monrad / Ferdinandine Henriette Gjertsen Præst Hans Christian Monrad Ferdinandine Henriette Gjertsen Carl Henrik Henrik Monrad
Marie Annette Monrad
Kristen Ferdinand Monrad
Christian Ferdinand Monrad
Etatsråd, RD Martin Anton Monrad
Nicoline Christine Monrad
Nicholas C. Monrad
Borgmester i Ribe, Rådmand og Tolder Peder Hegelund Mortensen / Marine Laugesdatter Borgmester i Ribe, Rådmand og Tolder Peder Hegelund Mortensen Marine Laugesdatter (Hegelund) Elsebeth Pedersdatter Hegelund
Bernt Magnussen Mosse / Hedevig Nicoline Nielsdatter Biering Bernt Magnussen Mosse Hedevig Nicoline Nielsdatter Biering Maren Margrete Berntsdatter Mosse (Hegranes)
Bolette Abigail Berntsdatter Mosse (Vaage)
Sognepræst Thomas Christensen Mumme / Else Jakobsdatter Holm Sognepræst Thomas Christensen Mumme Else Jakobsdatter Holm Talke Thomasdatter Mumme
Jon Munk (Bjelke) / NN Jon Munk (Bjelke) NN Poul Jonsen Munk (Bjelke)
Poul Jonsen Munk (Bjelke) / NN Poul Jonsen Munk (Bjelke) NN Johannes Poulsen Munk, af Holbækgaard
Johannes Poulsen Munk, af Holbækgaard / Cecilie Johannes Poulsen Munk, af Holbækgaard Cecilie Peder Jonsen Munk, til Holbækgaard
Peder Jonsen Munk, til Holbækgaard / - Peder Jonsen Munk, til Holbækgaard Ellen (Elne) Pedersdatter Munk
Maskinfabrikant Christian Jensenius Mygind / Laura Cathrine Julie Tvede Maskinfabrikant Christian Jensenius Mygind Laura Cathrine Julie Tvede
Allan Loyd Myhre / Viola Foraker Allan Loyd Myhre Viola Foraker (Myhre)
Artillerie Major og Gaardeier Carl Fridrich Myhre / Erasmine Frederikke Schmidt Artillerie Major og Gaardeier Carl Fridrich Myhre Erasmine Frederikke Schmidt (Myhre) Frederikke Carine Myhre
Ugift Frederikke Carine Myhre
Ugift Albertine Marie Myhre
Boghandler Carl Ludvig Myhre
Oberst/Landinspektør, RD, DM Albrecht Christian Johansen Myhre
Erasmine Myhre (Glahn)
Peter Emil Myhre
Asger Myhre / Ellen Stuhlmann Asger Myhre Ellen Stuhlmann (Myhre) Electrical Engineer Clyde Leslie Myhre
Allan Loyd Myhre
Esther Lillian Myhre
Jean Elinor Myhre
John Kenneth Myhre
Stuart Herbert Myhre
Bankkasserer Albrecht Christian Myhre / Alexandra Nielsen Bankkasserer Albrecht Christian Myhre Alexandra Nielsen (Myhre)
Bankkasserer Albrecht Christian Myhre / Eleonora Beate Gundersen Bankkasserer Albrecht Christian Myhre Eleonora Beate Gundersen (Myhre) Bogholderske Karen Ingeborg Myhre (Søfelt)
Edith Lucie Myhre
Ebba Mathilde Myhre
Kaja Myhre (Møller)
Husbestyrer, Rungsted Statsskole Maud Myhre
Inger Margrethe Myhre (Nielsen)
Kate Myhre (Jensen)
Bankkasserer Albrecht Christian Myhre / Jacobine Jesmine Henriette Hauschildt Bankkasserer Albrecht Christian Myhre Jacobine Jesmine Henriette Hauschildt (Myhre)
Boghandler Carl Ludvig Myhre / Wilhelmine Frederikke Lindemann Boghandler Carl Ludvig Myhre Wilhelmine Frederikke Lindemann (Myhre) Forfatter Erasmine Margrethe Myhre (Hallas)
Kolonibestyrer Carl Frederik Myhre
Johan Ludvig Myhre
Arnak Frederikke Vilhelmine Myhre (Tscherning)
Selma Vilhelmina Christine Myhre
Civilingeniør Carl Johann Waage Myhre / Inger Margrethe Myhre Civilingeniør Carl Johann Waage Myhre Inger Margrethe Myhre (Nielsen) Inge Lise Myhre
Vinbonde Bent Waage Myhre
Ejnar "Kilsby Muir" Myhre / Kathleen Kilsby Melton Ejnar "Kilsby Muir" Myhre Kathleen Kilsby Melton (Myhre) Keith Kilsby Myhre
Electrical Engineer Clyde Leslie Myhre / Barbara Elliot Electrical Engineer Clyde Leslie Myhre Barbara Elliot (Myhre) Leslie Howard Myhre
Grosserer Johannes Marius Myhre / Amalie Frederikke Margrete Bluhme Grosserer Johannes Marius Myhre Amalie Frederikke Margrete Bluhme (Myhre) Ingeborg Myhre (Løvengreen)
Karen Margrethe Myhre
Ejnar "Kilsby Muir" Myhre
Asger Myhre
Johanne Amalie Myhre
Sygeplejeske Carla Henriette Cathrine Myhre
Asta Petrea Myhre
Gerda Myhre (Weishaupt)
Grosserer Johannes Marius Myhre / Ida Marie Christiane Knuthsen Grosserer Johannes Marius Myhre Ida Marie Christiane Knuthsen (Myhre) Commis Erik Valdemar Myhre
Ida Amalie Myhre
Gårdmand og Klokker Laers Olsen Myhre / Mette Carelsdatter Gårdmand og Klokker Laers Olsen Myhre Mette Carelsdatter (Myhre) Klokker Carl Larssøn (Myrvold) Myhre
Kappelan Lars Andreas Myhre / Magdalena Karina Nielsdatter Biering Kappelan Lars Andreas Myhre Magdalena Karina Nielsdatter Biering (Myhre) Artillerie Major og Gaardeier Carl Fridrich Myhre
Niels Christian Lars Andreasen
Hedevig Margrethe Myhre
Maren Maria Myhre
Kolonibestyrer Carl Frederik Myhre / Emma Caroline Fischer Kolonibestyrer Carl Frederik Myhre Emma Caroline Fischer (Myhre)
Maskingeniør og Fabriksinspektør Carl Frederik Myhre / Caja Eline Bech Maskingeniør og Fabriksinspektør Carl Frederik Myhre Caja Eline Bech (Myhre) Ellen Myhre (Lindgreen)
Otto Albrecht Christian Myhre
Sygeplejeske Karen Myhre
Maskingeniør og Fabriksinspektør Carl Frederik Myhre / Julie Kabell Maskingeniør og Fabriksinspektør Carl Frederik Myhre Julie Kabell (Myhre) Margrethe Myhre (Ostermann)
Oberst/Landinspektør, RD, DM Albrecht Christian Johansen Myhre / Gertrud Elisabeth Frederikke Selmer Oberst/Landinspektør, RD, DM Albrecht Christian Johansen Myhre Gertrud Elisabeth Frederikke Selmer (Myhre) Ellen Johanne Myhre
Oberst/Landinspektør, RD, DM Albrecht Christian Johansen Myhre / Ingeborg Qvist Oberst/Landinspektør, RD, DM Albrecht Christian Johansen Myhre Ingeborg Qvist (Myhre) Grosserer Johannes Marius Myhre
Erasmine Frederikke Myhre (Andersen)
Udøbt søn Myhre
Maskingeniør og Fabriksinspektør Carl Frederik Myhre
Lærerinde, Konventualinde Ingeborg Margrethe Myhre
Lucie Marie Birgitte Myhre
Lærerinde, Konventualinde, ugift Agnes Myhre
Astrid Elisabeth Myhre (Grundtvig)
Bankkasserer Albrecht Christian Myhre
Thyra Kirstine Myhre
Otto Albrecht Christian Myhre / Benthe Greer Myhre Otto Albrecht Christian Myhre Benthe Greer Myhre Linda Elizabeth A. von Myhre
Pia von Myhre
- / Sygeplejeske Karen Myhre Sygeplejeske Karen Myhre Lone von Myhre (Deschatre)
Vinbonde Bent Waage Myhre / E Vinbonde Bent Waage Myhre E (Myhre) Michael Waage Myhre
Tito Waage Myhre
Joachim Müller / Magaretha Müller Joachim Müller Magaretha Müller Anna Catarina Magdalene Müller (Röseler)
Exam. jur. Kancelliråd Jørgen Balthasar Møller / Sophie Christiane Frederikke Ostermann Exam. jur. Kancelliråd Jørgen Balthasar Møller Sophie Christiane Frederikke Ostermann (Møller)
Forvalter/justitsråd Andreas Møller / Johanne Erika Lassen Forvalter/justitsråd Andreas Møller Johanne Erika Lassen (Møller) Margrethe Grotum Møller (de Neergaard)
Joachim Møller / Marie Elisabeth van Deurs Joachim Møller Marie Elisabeth van Deurs
John Møller / Caspara Josiadine Andrea Lemberg John Møller Caspara Josiadine Andrea Lemberg Pethrea Schack Moller
Niels Christian Møller
Peiter Christian Pedersen Møller / Mette Nielsdatter Dixen Peiter Christian Pedersen Møller Mette Nielsdatter Dixen Lauridtze Pedersdatter Møller (Luja)
Elisabeth Petersdatter Møller
Peter Hans Møller / Ebba Mathilde Myhre Peter Hans Møller Ebba Mathilde Myhre
Peter Jacob Møller / Henriette Christiane Rybner Peter Jacob Møller Henriette Christiane Rybner Ane Margrethe Lucie Møller (Siboni)
Skuespiller Christen Møller / Kaja Myhre Skuespiller Christen Møller Kaja Myhre (Møller) Ejler Møller
Spisevært Peter Marstrand / Elisabeth Petersdatter Møller Spisevært Peter Marstrand Elisabeth Petersdatter Møller Christian Wilhelm Marstrand
Christian Louis Marstrand
Kragh Friderich Marstrand
Juliane Sophie Marstrand
Søren Møller / Christine Møller Søren Møller Christine Møller (Appelroed) Læge Niels Peter Møller
Toldkasserer Peter Møller / Trine Helleman Kirstine Toldkasserer Peter Møller Trine Helleman Kirstine (Møller) Exam. jur. Kancelliråd Jørgen Balthasar Møller
Kirstine Elisbeth Møller
Generalmajor Christian Friderich Møllerop / Catharina Magdalena von Wuffen Generalmajor Christian Friderich Møllerop Catharina Magdalena von Wuffen (Møllerop) Hedvig Margrethe Møllerop (Biering)
Herredsfoged Hans Lauersen Mørk / Bodil Laursdatter Herredsfoged Hans Lauersen Mørk Bodil Laursdatter
Herredsfoged Hans Lauersen Mørk / Johanne Vorgnsdatter, af Hæstrup Herredsfoged Hans Lauersen Mørk Johanne Vorgnsdatter, af Hæstrup Inger Hansdatter Mørk