Familien Ostermann Rytlig

Liste med familier

Liste med familier

Familienavn Mand Kvinde Børn
Anders Peter Larsen / Gerda Kristine Andersen Anders Peter Larsen Gerda Kristine Andersen (Larsen) Reinhold Larsen
Anker Larsen
Herdis Margrethe Larsen
Anders Peter Larsen / Marie Sofie Jensen Anders Peter Larsen Marie Sofie Jensen (Larsen) Anna Kirstine Larsen
Peter Viggo Larsen
Arnold Frigast Larsen / Dora Stammer Arnold Frigast Larsen Dora Stammer Per Frigast Larsen
- / Boline Nielsine Larsen Boline Nielsine Larsen Karl Valdemar Larsen
Christen Larsen / Albine Laurine Christiane Jensen Christen Larsen Albine Laurine Christiane Jensen (Larsen) Ingeborg Margrethe Larsen
Laurits Vagner Larsen
Gunnar Larsen
Gerda Ellinor Larsen
Jørgen Esben Ellemose Larsen
Hans Valdemar Larsen / Sørine Kristensen Hans Valdemar Larsen Sørine Kristensen (Larsen) Poul Rikardt Larsen
Rosa Margrethe Larsen
Søren Laurits Thorkild Larsen
Ejvind Larsen
Marna Larsen
Børge Larsen
Bernhard Larsen
Karl Aage Larsen
Bertha Larsen
Jørgen Rasmus Larsen / Caroline Vilhelmine Nielsen Jørgen Rasmus Larsen Caroline Vilhelmine Nielsen (Larsen)
Karl Alfred Larsen / Mariane Kristine Hansen Karl Alfred Larsen Mariane Kristine Hansen (Larsen) Frida Larsen
Ella Larsen
Frede Larsen
Karl Larsen
Else Larsen
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Kurt Skjøtt Larsen Ruth Grønlund Frederiksen (Larsen)
Per Frigast Larsen / Ulla Elisabeth Thal Jantzen Per Frigast Larsen Ulla Elisabeth Thal Jantzen
Poul Larsen / Ester Emilie Skjøtt Poul Larsen (Larsen) Ester Emilie Skjøtt Kurt Skjøtt Larsen
Preben Skjøtt Larsen
Tage Skjøtt Larsen
Rasmus Larsen / Inger Sofie Marie Birk Rasmus Larsen Inger Sofie Marie Birk Else Marie Larsen
Svend Aksel Birch Larsen
Viliam Henry Larsen
Gunnar Oskar Larsen
Inger Elise Larsen
Aage Frede Larsen
Knud Bernhard Larsen
Martha Larsen
Oda Henriette Larsen
Rigmor Larsen
Harald Aamodt Larsen
Styrmand Jørgen Larsen / Kirsten Petersen Styrmand Jørgen Larsen Kirsten Petersen (Larsen) Jørgine Johanne Elisabeth Larsen (Schønnemann)
August Larsson / Augusta Amalia Johansdatter August Larsson Augusta Amalia Johansdatter (Larsson) Emy Signhilda Birgitta Larsson (Lassen)
Gårdbruger Tollef Larsson / - Gårdbruger Tollef Larsson Klokker Ole Tollefsøn (Torlefsson)
Magnus Larsson / Anna Jonsdotter Magnus Larsson Anna Jonsdotter (Larsson) Lars Magnusson
Fæster Jens Wincentz Larsøns / Adel Cathrine Hansdatter Fæster Jens Wincentz Larsøns Adel Cathrine Hansdatter (Larsøns) Fæster Vincentz Jensen
Emil Conrad Lassen / Vilhelmina Caroline Christensen Emil Conrad Lassen Vilhelmina Caroline Christensen (Lassen) Grosserer Kaj Wilhelm Lassen
Grosserer Kaj Wilhelm Lassen / Emy Signhilda Birgitta Larsson Grosserer Kaj Wilhelm Lassen Emy Signhilda Birgitta Larsson (Lassen) Gunvor Lassen (Udsen)
Skomagermester Hans Lassen / Cathrine Knapp Skomagermester Hans Lassen Cathrine Knapp (Lassen) Dagmar Karen Marie Lassen (Karsten )
Søren Emil Lassen / Anna Sofie Hansdatter Søren Emil Lassen Anna Sofie Hansdatter (Lassen) Emil Conrad Lassen
Peder Thøgersen Lassen til Høstemark / Margrethe Grotum Werchmester Peder Thøgersen Lassen til Høstemark Margrethe Grotum Werchmester Johanne Erika Lassen (Møller)
Daniel Laurich / Hanne Louise Schops Daniel Laurich Hanne Louise Schops Caroline Wilhelmina Laurich (Tvede)
Jost Lauritsen / Bertelsdatter Jost Lauritsen Bertelsdatter (Lauritsen) Rasmus Jostsen Gylling
Ytte Lauritzen / Karen Andersdatter Ytte Lauritzen Karen Andersdatter Maren Yttersdatter
Christian Lemberg / Petrea Madsine Schack Christian Lemberg Petrea Madsine Schack (Lemberg) Heinrich Adolph Frederik Lemberg
Svend Hartzach Lemberg
Johanne Christine Elisabeth Lemberg (Schiellerup)
Caspara Josiadine Andrea Lemberg
Svend Hartzach Lemberg / Kirstine Hansen Svend Hartzach Lemberg Kirstine Hansen (Lemberg)
Svend Lemberg / Kirstine Elisabeth Sørensen Svend Lemberg Kirstine Elisabeth Sørensen (Lemberg) Christian Lemberg
Mariane Lemberg
Juliane Birgithe Lemberg
Kristian Lemming / Cathrine Magdalene Scheel Kristian Lemming Cathrine Magdalene Scheel (Lemming) Anne Christina Lemming (Astrup)
Søren Poulsen Lemming / Regine Hensky Søren Poulsen Lemming Regine Hensky (Lemming) Kristian Lemming
Vincent Stoltenberg Lerche / Jane Mathea Döderlein Vincent Stoltenberg Lerche Jane Mathea Döderlein Vincent Stoltenberg Vinsentsen
Peder Hansen Leth / Maren Nielsdatter Solgaard Peder Hansen Leth Maren Nielsdatter Solgaard Godsejer til Lindtorp Niels de Leth, af Vosborg
Cand. Jur. Jørgen Frederik Lichtenberg Wolf / Karen Magrethe Lunn Cand. Jur. Jørgen Frederik Lichtenberg Wolf Karen Magrethe Lunn
Jonas Clausen Liime / Engel Marie Storm Jonas Clausen Liime Engel Marie Storm
Claus Lauridsen/Lauritzen Liime/Liim/Lime / Marie Jonasdatter Heinemark Claus Lauridsen/Lauritzen Liime/Liim/Lime Marie Jonasdatter Heinemark Liime
Frederik Liime
Charlotte Amalie Liime
Birgitte Liime
Christian Carl Liime
Jonas Clausen Liime
Jep Linde / - Jep Linde Christen Linde Jepsen
Murermester & Brandinspektør Johan Heinrich Lindemann / Margrethe Nielsdatter Murermester & Brandinspektør Johan Heinrich Lindemann Margrethe Nielsdatter (Lindemann) Wilhelmine Frederikke Lindemann (Myhre)
- / Annette Lindgreen Annette Lindgreen Lukas Oliver Lindgreen
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Else Lindgreen Ingeniør Esben Lindgreen Else Lindgreen
Repræsentant Oscar Johan Nielsen Lindgreen / Ellen Myhre Repræsentant Oscar Johan Nielsen Lindgreen Ellen Myhre (Lindgreen) Birthe Caja Lindgreen (Christensen)
Else Lindgreen
Repræsentant Oscar Johan Nielsen Lindgreen / Olga Anna Repræsentant Oscar Johan Nielsen Lindgreen Olga Anna (Lindgreen) Ingeniør Jørgen Johan Lindgren
August Lippman / Pauline Roedel August Lippman Pauline Roedel Alma Ella Lieppmann (van Aller)
Mimi Lieppmann (van Aller)
Hans Cornelius List / Laurine Andrea Ehlerzine Ebbesen Hans Cornelius List Laurine Andrea Ehlerzine Ebbesen Wiggo Axel List
Viggo Axel List / Anna Kjerstine Gregersen Viggo Axel List Anna Kjerstine Gregersen
Wiggo Axel List / Dagmar Marie Hansen Wiggo Axel List Dagmar Marie Hansen (List) Thove Margrethe List (Svendsen)
Wiggo Axel Thorvald List / Dagmar Marie Hansen Wiggo Axel Thorvald List Dagmar Marie Hansen Thove Margrethe List (Svendsen)
Viggo Axel List
Kirkesanger Lizzie Ethel List
Fyrinspektør Christian Hendrik Luja / - Fyrinspektør Christian Hendrik Luja Lauritz Christian Luja
Lauritz Christian Luja / Sofie Laurense Nicoline Brasch Lauritz Christian Luja Sofie Laurense Nicoline Brasch
Skipper Andreas Nicholai Luja / Lauridtze Pedersdatter Møller Skipper Andreas Nicholai Luja Lauridtze Pedersdatter Møller (Luja) Mette Kirstine Luja
Anne Dorthea Luja
Lods Otto Peder Luja
Fyrinspektør Christian Hendrik Luja
Henrikke Margrethe Luja
Maren Luja
Johanne Marie Luja (Rázga)
Jens Christian Lund / Engel Chatrine Ostermann Jens Christian Lund Engel Chatrine Ostermann
Kjøbmand Ole Lund / Maren Theodora Ostermann Kjøbmand Ole Lund Maren Theodora Ostermann Ugift Peter Severin Lund
Mourits Monberg Lund
Inger Margrethe Lund (Saabye)
Sigvard Christian Lund
Agnete Johanne Lund
Mourits Monberg Lund / Otilie Tams Mourits Monberg Lund Otilie Tams (Lund)
Mouritz Monberg Lund / Lovise Ostermann Mouritz Monberg Lund Lovise Ostermann Augusta Lovise Lund (Frimodt)
Maren Lund
Kjøbmand Ole Lund
Karen Marie Lund
Maren Lund
Skovridder Niels Christoffer Ostermann Lund
Peter Lund
Troels Ferdinand Lund
Karen Lund
Skovridder Niels Christoffer Ostermann Lund / Hansine Elisabeth Secher Krøyer Skovridder Niels Christoffer Ostermann Lund Hansine Elisabeth Secher Krøyer (Lund) Georg Krøyer Lund
Oluf Lund
Louise Lund
Anton Lund
Anna Lund
Hugo Lund
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Peder Skødt Lundsgaard Tina Skødt Jensen (Skødt Lundsgaard) Kathrine Naia Skødt Lundsgaard
Høker og værtshusholder Svend Lundwall / Maria Dorothea Bars Høker og værtshusholder Svend Lundwall Maria Dorothea Bars Cathrine Marie Lundwall
Johan Peter Lundwall
Handelsbetjent Isaach Lundwall (Ugift)
Johan Peter Lundwall / Cathrine Marie Gundersen Appelroed Johan Peter Lundwall Cathrine Marie Gundersen Appelroed (Lundwall) Marie Christine Lundwall
Materialforvalter James Webster Lundwall
Isca Christine Dorothea Lundvall (van Aller)
Marie Louise Lundwall (Gradman)
Johanne Marie Lundwall
Emilie Cathrine Lundwall
Asta Angelica Margaretha Lundwall
Hildegard Theodora Augusta Lundvall
Johan Peter Lundwall / Regine Lovise Brønnnings Johan Peter Lundwall Regine Lovise Brønnnings Marie Lovise Lundwall (Ugift)
Materialforvalter James Webster Lundwall / Caroline Fritzine Hilarius Kalkau Materialforvalter James Webster Lundwall Caroline Fritzine Hilarius Kalkau (Lundwall)
- / Inger "Jomfru" Mette Olufsdatter Lunge, Munk Inger "Jomfru" Mette Olufsdatter Lunge, Munk Erik Christoffersøn Løvenbalk
Borgmester, justitsråd, K2, DM, EM1 Peter Iver Julius Lunn / - Borgmester, justitsråd, K2, DM, EM1 Peter Iver Julius Lunn Jurist, RD, DM, K2, K1 Villars Hilmer Lunn
Jurist, RD, DM, K2, K1 Villars Hilmer Lunn / Ida Louise Pauline Bech Jurist, RD, DM, K2, K1 Villars Hilmer Lunn Ida Louise Pauline Bech (Lunn) Karen Magrethe Lunn
Daniel Carl Erhand Luplan / Nicoline Christine Monrad Daniel Carl Erhand Luplan Nicoline Christine Monrad Henriette Marie Antonette Luplau
Biskob i Viborg Peder Thøgersen Løvenbalk / Margrethe Jensdatter Biskob i Viborg Peder Thøgersen Løvenbalk Margrethe Jensdatter Else Pedersdatter Thøgersen Løvenbalk
Erik Christoffersøn Løvenbalk / N:N Gyldenstjerne, til Aagaard Erik Christoffersøn Løvenbalk N:N Gyldenstjerne, til Aagaard Niels Eriksen Løvenbalk
Johannittermunk Thøger Jensen Løvenbalk / Anne Pedersdatter Johannittermunk Thøger Jensen Løvenbalk Anne Pedersdatter Biskob i Viborg Peder Thøgersen Løvenbalk
Niels Eriksen Løvenbalk / Sophie Johansdatter Rantzau Niels Eriksen Løvenbalk Sophie Johansdatter Rantzau Erik Nielsen Løvenbalk
Rigsråd Jens Nielsen Løvenbalk, til Aunsbjerg
Verdslig Kannik ved Viborg Domkapitel Jens Lauridsen Løvenbalk / Helene Pedersdatter Munk Verdslig Kannik ved Viborg Domkapitel Jens Lauridsen Løvenbalk Helene Pedersdatter Munk Johannittermunk Thøger Jensen Løvenbalk
Rigsråd Jens Nielsen Løvenbalk, til Aunsbjerg / Ellen (Elne) Pedersdatter Munk Rigsråd Jens Nielsen Løvenbalk, til Aunsbjerg Ellen (Elne) Pedersdatter Munk Mogens Jensen Løvenbalk, til Bjerskov
Mogens Jensen Løvenbalk, til Bjerskov / Else Svendsdatter Udsen Mogens Jensen Løvenbalk, til Bjerskov Else Svendsdatter Udsen Gårdmand Jens Mogensen Løvenbalk
Gårdmand Laurids Mogensen Løvenbalk, til Tjele
Gårdmand Laurids Mogensen Løvenbalk, til Tjele / Anne Joakimsdatter Flemming, til Bjørnholm Gårdmand Laurids Mogensen Løvenbalk, til Tjele Anne Joakimsdatter Flemming, til Bjørnholm Verdslig Kannik ved Viborg Domkapitel Jens Lauridsen Løvenbalk
Peter Gustaf Løvengreen / Ingeborg Myhre Peter Gustaf Løvengreen Ingeborg Myhre (Løvengreen) Else Johanne Amalie Løvengreen (Thal-Jantzen)