Familien Ostermann Rytlig

Liste med familier

Liste med familier

Familienavn Mand Kvinde Børn
Konsul, Grosserer Edmond Charles Salomonsen / Emma Olivia Jensen Konsul, Grosserer Edmond Charles Salomonsen Emma Olivia Jensen (Salomonsen) Gustav Moritz Salomonsen
Lauritz Gottlieb Delong Salomonsen / Sara Emilie Trier Lauritz Gottlieb Delong Salomonsen Sara Emilie Trier (Salomonsen) Sølvsmed, Grosserer Gustav Moritz Salomonsen
Moritz Samuel Salomonsen / Frederikke Abrahamsen Moritz Samuel Salomonsen Frederikke Abrahamsen Emil Waage Salomonsen
Lauritz Gottlieb Delong Salomonsen
Amanda Mathilde Salomonsen
Charles Edmond Salomonsen
Konsul, Grosserer Edmond Charles Salomonsen
Harriet Camilla Salomonsen
Arthur Frederik Benny Salomonsen
S M Salomonsen / Malchen Maeka Henvignes S M Salomonsen Malchen Maeka Henvignes Moritz Samuel Salomonsen
Sølvsmed, Grosserer Gustav Moritz Salomonsen / Harriet Katy Blytmann Sølvsmed, Grosserer Gustav Moritz Salomonsen Harriet Katy Blytmann (Salomonsen)
Sølvsmed, Grosserer Gustav Moritz Salomonsen / Karen Ostermann Sølvsmed, Grosserer Gustav Moritz Salomonsen Karen Ostermann (Salomonsen)
Kappelan, Præst Hans Pedersen Saltum (Kjærulf) / Anne Jacobsdatter Vordingborg Kappelan, Præst Hans Pedersen Saltum (Kjærulf) Anne Jacobsdatter Vordingborg Kappelan, Præst Jacob Saltum Hansen
- / Johanne Schack Johanne Schack Petrea Madsine Schack (Lemberg)
Christian Günther Schiellerup / Anna Jacobine Amalie Klinghammer Christian Günther Schiellerup Anna Jacobine Amalie Klinghammer (Schiellerup) Ida Charlotte Christiane Schiellerup (du Jardin)
Christian Marinus Schiellerup / - Christian Marinus Schiellerup
Købmand Christian Marinus Schiellerup / Johanne Christine Elisabeth Lemberg Købmand Christian Marinus Schiellerup Johanne Christine Elisabeth Lemberg (Schiellerup) Marie Kristine Schiellerup (Kabell)
Kaptajn og urtekræmmer Valdemar Schiødte / Jensine Gorgine Kaptajn og urtekræmmer Valdemar Schiødte Jensine Gorgine (Schiødte) Thora Louise Schiødte (Fraas)
Albert Anton Schmidt / - Albert Anton Schmidt Købmand Albrecht Ludvig Schmidt
Allbrecht Schmidt / - Allbrecht Schmidt Albert Anton Schmidt
Grosserer Albrecht Jørgen Schmidt / Rasmine Elisabeth Kirketerp Grosserer Albrecht Jørgen Schmidt Rasmine Elisabeth Kirketerp (Schmidt)
Købmand Albrecht Ludvig Schmidt / Frederikke Christiane Restorff Købmand Albrecht Ludvig Schmidt Frederikke Christiane Restorff (Schmidt) Jens Peter Schmidt
Siegfrid Victor Schmidt
Grosserer Albrecht Jørgen Schmidt
Erasmine Frederikke Schmidt (Myhre)
Albertine Emmerentze Schmidt (Waagepetersen)
Proprietær, Stænderdebutant Johannes Schmidt, til Østergaard / Marie Christine Rheinlænder Proprietær, Stænderdebutant Johannes Schmidt, til Østergaard Marie Christine Rheinlænder (Schmidt) Christiane Christine Schmidt (Grønbech)
Branddirektør Jørgen Ludvig Schou / Ane Elisabeth Hansen Branddirektør Jørgen Ludvig Schou Ane Elisabeth Hansen (Schou) Lovise Emilie Schou (Ostermann)
Emma Ottomine Schou
Malermester Gilbert Constantius Schou
Møller Søren Schou / Birgitte Ilsøe Møller Søren Schou Birgitte Ilsøe (Schou) Branddirektør Jørgen Ludvig Schou
Mads Jensen Schytte / Maren Rasmusdatter Mads Jensen Schytte Maren Rasmusdatter Mariane Madsdatter Skytte
Læge, dr. med. Axel Schødt / Elsa Karen Vilhelmine Sehested von Zeppelin Læge, dr. med. Axel Schødt Elsa Karen Vilhelmine Sehested von Zeppelin
Ole Meldahl Schøning / Marith Jahnsen Ole Meldahl Schøning Marith Jahnsen Sofie Birgitte Schøning (Glahn)
Forretningsfører Vilhelm Schønnemann / Sygeplejeske Carla Henriette Cathrine Myhre Forretningsfører Vilhelm Schønnemann Sygeplejeske Carla Henriette Cathrine Myhre Jørgen Bindesbøll Schønnemann
Torben Schønnemann
Landmand Carl Theodor Schønnemann / Jørgine Johanne Elisabeth Larsen Landmand Carl Theodor Schønnemann Jørgine Johanne Elisabeth Larsen (Schønnemann) Handelskommis Thomas Louis Schønnemann
Forretningsfører Vilhelm Schønnemann
Herman Bindesbøl Schønnemann
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Andreas Lund Camilla Welding Selch Andreas Lund (Selch) Valentina Lund Selch
Vilads Lund Selch
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / - Louise Welding Selch Liam Selch
Justin Patomsuk Selch
Mace Patomsuk Selch
Fredrik Christian Selmer / ? Klebo Fredrik Christian Selmer ? Klebo Sara Katrine (Sarine) Selmer
Provst Frederik Siegfried Selmer / Petrine Muhle Provst Frederik Siegfried Selmer Petrine Muhle (Selmer) Gertrud Elisabeth Frederikke Selmer (Myhre)
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Christina Nadia Skødt Shek Jan Bond Shek (Shek) Oscar Skødt Shek
Forvalter Harald Peter Antonie Siboni / Ane Margrethe Lucie Møller Forvalter Harald Peter Antonie Siboni Ane Margrethe Lucie Møller (Siboni) Expeditrice Helga Elisa Siboni (Ostermann)
Peder Nielsen Skjøtt / Birthe Marie Andreassen Peder Nielsen Skjøtt Birthe Marie Andreassen (Skjøtt) Niels Martin Skjødt
Andreas Skjøtt
Anna Marie Elisabeth Skjøtt (Wager)
Ester Emilie Skjøtt
Erik Skram (Fasti), til Voldbjerg og Rammegaard / Anne Albertsdatter Vind Erik Skram (Fasti), til Voldbjerg og Rammegaard Anne Albertsdatter Vind (Skram) Maren Eriksdatter Skram (Fasti) til Rammegaard
Borgmester i Aalborg Lars Hansen Skriver / Elsebeth Pedersdatter Hegelund Borgmester i Aalborg Lars Hansen Skriver Elsebeth Pedersdatter Hegelund Elsebet Laurisdatter Skriver
Peder Sørensen Skrædder / Karen Sørensdatter Peder Sørensen Skrædder Karen Sørensdatter Ane Marie Pedersdatter
Bertel Sørensen Smed / - Bertel Sørensen Smed Niels Bertelsen Smed
Niels Bertelsen Smed / - Niels Bertelsen Smed Gårdmand Bertel Nielsen
Borgmester i Holstebro, Købmand Niels Sørensen Solgaard / NN Johanne Solgaard Borgmester i Holstebro, Købmand Niels Sørensen Solgaard NN Johanne Solgaard Dorethea Nielsdatter Solgaard (de Linde)
Indsidder Carl Frederik Sperling / Else Terkelsdatter Indsidder Carl Frederik Sperling Else Terkelsdatter Ane Marie Carlsdatter
Karen Sophie Carlsdatter
Frederik Ferdinand Carlsen
Borgmester i Ribe, Købmand Lauge Steffensen / Mette Christiernsdatter Varder Borgmester i Ribe, Købmand Lauge Steffensen Mette Christiernsdatter Varder (Steffensen) Marine Laugesdatter (Hegelund)
Jens Christian Henry Steines / Nina Marie Svendsen Jens Christian Henry Steines Nina Marie Svendsen
Skibsfører Bernhard Ludvig Albert Stuhlmann / Anna Gregersen Skibsfører Bernhard Ludvig Albert Stuhlmann Anna Gregersen (Stuhlmann) Ellen Stuhlmann (Myhre)
Finmekaniker Adler Christian Svendsen / Syerske Anna Kirstine Nielsen Finmekaniker Adler Christian Svendsen Syerske Anna Kirstine Nielsen (Svendsen) Allis Svendsen
John Svendsen
Garver Niels Svendsen / Bothilde Andersen Garver Niels Svendsen Bothilde Andersen (Svendsen) Murer Frederik Christian Svendsen
Murer Frederik Christian Svendsen / Husmoder Johanna Bengtsdottar Murer Frederik Christian Svendsen Husmoder Johanna Bengtsdottar (Svendsen) Husjomfru Brunnette Alexandra Svendsen (Bentzen)
Siegfride Caroline Svendsen
Murermester Christian Frederik Svendsen
Josephine Andresine Svendsen
Betty Jensine Svendsen
George Valdemar Svendsen
Anna Svendsen
Thyra Svendsen
Murer Frode Christian Svendsen / Thove Margrethe List Murer Frode Christian Svendsen Thove Margrethe List (Svendsen) Bente Margit Svendsen
Smed og maskinarbejder Flemming Svendsen
Murermester Christian Frederik Svendsen / Dagmar Kristiane Mariane Bertelsen Murermester Christian Frederik Svendsen Dagmar Kristiane Mariane Bertelsen (Svendsen) Typograf Holger Ferdinand Svendsen
Betty Siegfriede Svendsen
Agnes Johanne Hansine Svendsen (Nielsen)
Gerda Alexandra Svendsen
Alice Omega Svendsen
Magda Ella Svendsen (Martens)
Finmekaniker Adler Christian Svendsen
Erna Elisabeth Svendsen
Nina Marie Svendsen
Murer Frode Christian Svendsen
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Clara Smed og maskinarbejder Flemming Svendsen Clara (Svendsen)
Typograf Holger Ferdinand Svendsen / Astrid Olga Kristine Andersen Typograf Holger Ferdinand Svendsen Astrid Olga Kristine Andersen (Svendsen) Astrid Edith Svendsen
Jørn Arne Svendsen
Fuldmægtig Poul Egede Søfelt / Bogholderske Karen Ingeborg Myhre Fuldmægtig Poul Egede Søfelt Bogholderske Karen Ingeborg Myhre (Søfelt)
Praktiserende læge, RD Peter Vilhelm Emil Sønderup / Pauline Alberta Jantzen Tjaden Praktiserende læge, RD Peter Vilhelm Emil Sønderup Pauline Alberta Jantzen Tjaden (Sønderup) Forretningsbestyrerinde Marie Elisabeth Fedora Sønderup (Hallas)
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Cand. jur. Britta Therese Helseby Advokat, cand. jur. Niels Sørensen Cand. jur. Britta Therese Helseby
Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger / Skjulte persondetaljer pga. privat-indstillinger Allan Sørensen Detailslagter Charlotte Rytlig Makan Thor Rytlig Makan
Anders Sørensen / Ingeborg Spjellerup Anders Sørensen Ingeborg Spjellerup Giertrud Andersdatter
Arbejdsmand Jens Peter Sørensen / Christine Nikoline Jensen Arbejdsmand Jens Peter Sørensen Christine Nikoline Jensen (Sørensen) Dagmar Jensine Petrine Sørensen
Olga Kristine Sørensen
Ida Juliane Sørensen
Anna Henriette Sørensen
Olga Kristine Sørensen
Ida Juliane Sørensen
Otto Albert Sørensen
Jens Peter Frede Sørensen
Husmand Jørgen Sørensen / Bodil Olsdatter Husmand Jørgen Sørensen Bodil Olsdatter (Sørensen) Søren Jørgensen
Ingvor Sørensen / Bodil Jørgensdatter Ingvor Sørensen Bodil Jørgensdatter Jørgen Ingvorsen Katholm
Jens Sørensen / Johanne Sophie Jørgensdatter Jens Sørensen Johanne Sophie Jørgensdatter (Jensen) Christine Nikoline Jensen (Sørensen)
Carl Hendrik Jensen
Opvarter Georg Alexander Sørensen / Laura Marie Jensen Opvarter Georg Alexander Sørensen Laura Marie Jensen (Sørensen) Fuldmægtig Poul Egede Søfelt
Otto Albert Sørensen / Ella Inger Margrethe Larsen Otto Albert Sørensen Ella Inger Margrethe Larsen (Sørensen) Ekspeditrice Grete Sørensen (Helseby)
Ekspeditrice Gurli Sørensen (Koogi)
Ekspeditrice Tove Sørensen (Clausen)
Peder Sørensen / Malene Christensdatter Peder Sørensen Malene Christensdatter Anna Pedersdatter
Rasmus Sørensen / Karen Christensdatter Rasmus Sørensen Karen Christensdatter Karen Rasmusdatter (Rasmussen)
Sognefoged, DB Morten Sørensen / Margrethe Jacobsdatter Sognefoged, DB Morten Sørensen Margrethe Jacobsdatter
Svend Andreas Sørensen / Johanne Ingeborg Nielsen Svend Andreas Sørensen Johanne Ingeborg Nielsen Ruth Sørensen
Kaj Maurits Sørensen
Annelise Sørensen
Hans Erik Sørensen
Borgmester i Aalborg Hans Sørensen "den yngre" / Elsebet Laurisdatter Skriver Borgmester i Aalborg Hans Sørensen "den yngre" Elsebet Laurisdatter Skriver Lauritz Tancke (Thancke)
Kommandør i Flåden Paul Erhard Saabye / Inger Margrethe Lund Kommandør i Flåden Paul Erhard Saabye Inger Margrethe Lund (Saabye) Agnete Saabye
Kontraadmiral Erhard Johannes Saabye